Stevia - Şeker Otu

organik sertifikalı
Marka: rasayana
Üretici parti numarası: A512273
Teslim tarihi: 24 saatte kargoda
₺15,00

 

Stevia - Şeker Otu, öğütülmemiş kuru yaprak halindedir. Organik sertifikalıdır. Şeker veya tatlandırıcı ihtiyacına doğal alternatiftir. %100 doğal ve rafine edilmiş toz şekerden daha tatlı olduğu halde hiçbir kalori  (0 kalori) ihtiva etmemektedir.

Harran Üniversitesi Gıda Mühendisliği - Prof. Dr. İbrahim Hayoğlu; Suni tatlandırıcıların kanserojen özellik gösterdiğini, şu andaki araştırmalara göre stevianın böyle bir etkisinin olmadığını söyledi. Bundan dolayı diğer suni tatlandırıcılar yerine hem doğal olması hem de sağlıklı olması açısından stevianın ön plana çıktığını ifade eden Hayoğlu, stevianın "0" kalori kabul edildiği için diyet gıdalarda da rahatlıkla kullanılabileceğini aktardı. Prof. Dr. Hayoğlu, diğer suni tatlandırıcılar gibi bu bitkinin gıdanın tadı üzerine olumsuz bir etkisi bulunmadığını belirtti. (ntv.com.tr)

 

Organik Ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDOsuz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

 

Miktarı: 20 gr  •  Menşei: Türkiye  •  Uyarı: Serin ve kuru yerde saklayarak güneş ışığından koruyunuz.


Arama etiketleri: organik rasayana stevia şeker otu doğal tatlandırıcı nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak şifalı bitkisel çay ve kürleri

Ürün etiketleri
Bu ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı