Şimşir Tarak

elde üretim, şimşir
Marka: şimşir-a
Üretici parti numarası: Y111026
Teslim tarihi: 24 saatte kargoda
₺8,00

 

Şimşir Tarak, tamamen el işçiliği ile şimşir ağacından üretilmiştir. Kesinlikle vernik vb. koruyucu malzeme kullanılmamıştır. Sadece yüzeyi bir bez vasıtasıyla hafifçe yağlanır. Ürün ölçülerini ürün özelliklerinden kontrol edebilirsiniz.

Doğal yapısı gereği saç diplerine masaj yaparak kan akışını hızlandırırken elektriklenme yapmaz ve saç diplerinde alerjik tepkilere neden olmaz. Tamamen el üretimi olduğu için kusursuz olamamaktadır. Tarağın dişlerinin saç diplerine değen kısımları düz iken iç kısımlar bir hizada olmayabilir.

 

Şimşir Ağacın Özelliği

  • Şimşir ağacı her mevsim yeşil kalan yapraklı ve sert yapısı ile ön plandadır. Şimşir ağacının işlenmesi diğer ağaç türlerine göre daha zordur ancak yapısı itibarıyla hem sağlam hem sağlıklıdır.
  • Özellikle mutfak gereçlerinde kaşık olarak kullanılan şimşir hafifçe zeytinyağı veya ayçiçek yağıyla yüzeyi yağlandığında sadece bu yağı bir kereliğine emer ve gözenekleri bu yağ ile dolduğundan bir nevi dışında koruyucu katman oluşur. Daha sonraki kullanımlarda katı veya sıvı maddeler içerisine nüfuz etmez.
  • Şimşir ağacının bakteri oluşmasını önleyici özelliği vardır.
  • Her ağaçtan özellikle kaşık türü doğal mutfak gereci olabilir ancak bunlar arasında şimşirin sağlamlığı ve dayanıklılığı ile ayrı bir yeri vardır.
  • Son yıllarda özellikle uzak doğudan gelen ağaç kaşık ve taraklar vernikli ve fabrikasyon ürünler olduğu için ucuz ancak kesinlikle sağlıklı değildir. El yapım şimşir eğer dikkatli ve özenli kullanılırsa 100 lerce yıl sağlıklı bir şekilde kullanılabilir.

 

Ölçüleri: 8x5,5 cm  •  Menşei: Amasra  •  Uyarı: Hassas kullanılmalıdır.


Arama etiketleri: elde üretim doğal verniksiz şimşir tarak çift taraflı nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak el yapım şimşir çift ağızlı tarak

Ürün etiketleri
Bu ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı