Sabun Cevizi 450gr

Sabun Cevizi 450gr

organik
50,00 TL

 

Sabun Cevizi, sabun fındığı da denilen bu meyve Himalaya Dağları’nın olduğu coğrafyada kendi halinde yetişen bir bitkidir. Yerli halk tarafından toplanan ve güneşte kurutulan bu meyve yapısı gereği doğal bir deterjan görevi görmesi yanında şampuan olarak sıvı sabun, sıvı bulaşık deterjanı olarak, sıvı el sabunu olarak kullanılabilmektedir. Hiçbir katkı, kimyasal içermez.

 

Sabun Cevizi'nin Önemi :

  • Deterjanların içerisindeki kimyasalların insan vücuduna ne denli zararlı olduğu bilinmektedir. Bu zarardan korunabilmek için insan doğasına zarar vermeyen sabun cevizi gibi doğal alternatif kullanılabilir.
  • Özellikle alerjik veya hassas cilde sahip olanların ve bebeklerin ciltlerinin daha hassas olmasından dolayı onların eşyalarının temizliği için gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bir üründür. Adı meyve olabilir ancak kesinlikle yenmez.
  • Sabun cevizi çamaşırları doğal olarak temizlediği için çamaşırların renklerini soldurmaz, eskitmez dolayısı ile elbiseler daha uzun ömürlü olur.
  • Aynı zamanda yumuşatıcı kullanmadığınız halde elbiseleriniz yumuşacık olacaktır. İpek, kaşmir, yün gibi hassas her elbisenin temizliği için de uygundur.
  • Doğal olması yanında aynı zamanda ekonomik bir temizlik maddesidir.

 

Sabun Cevizi Nasıl Kullanılır ?

Sabun Cevizi ile evinizdeki tüm temizlik ihtiyacınızı bir meyveden karşılayabilirsiniz. Çamaşır ve bulaşık deterjanı, sıvı sabun, şampuan, genel ev temizliği gibi bir çok alanda kullanıma uygundur. Temizlik amaçlı tüm işleriniz için birebir çözümdür. Bazı temizlik alternatifleri için nasıl kullanılabileceği ile ilgili detaylı bilgiye alttaki makaleden ulaşabilirsiniz:

Sabun Cevizi nasıl kullanılır?

Miktarı: 450 gr  •  Menşei: Nepal


Arama etiketleri: himalaya dağları eteklerinde kendiliğinden yetişen sabun cevizi nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak doğal deterjan, sabun meyvesi

Bu ürünle ilgili yorum yapın