Organik Propolis - Ampul

Organik Propolis - Ampul

300ml
150,00 TL

 

Arı kolonisinin farklı ağaç ve bitkilerden toplayarak kendilerini mikroplardan korumak amacı ile kovanı kapladıkları reçinemsi maddeye propolis denir. Arılar propolisi kovanın iç duvarını düzgün hale getirmek, peteklerin ağzını kapatmak ve kovanda ölen canlıları mumyalamak amacı ile de kullanır. Propolisin bakterileri yok etme özelliği ile kovandaki yaşam korunur. Propolis sıvı bir madde değildir, katıdır. Bu ürün su ile çözülerek üretilmiştir. Organik arıcılık yöntemi ile Organik Propolis olarak üretildiği için içerisinde ilaç ve kimyasal kalıntı bulunmayacağından daha sağlıklı olacaktır. Bir kutu, toplamda 20 adet organik propolis ampulü içermektedir. Propolis ekstraktının yanında yardımcı olarak bal, portakal suyu, ginseng ve açerolla (barbador) kirazı suyu içerdiğinden son derece güzel bir tadı bulunmaktadır.

Toros Dağlarının zirvesinde bulunan Eğriçayır Yaylası’nda yaklaşık 2450m rakımda üretimini sürdüren Eğriçayır, yaklaşık 300 yıllık arıcılık tecrübesi ile 200 kovanlık organik bal ve arı ürünleri üretimi gerçekleştirmektedir. Uluslararası katıldığı bal yarışmalarında 2.lik elde edecek kadar yüksek nitelikli üretim yapmaktadır.

KULLANIMI: Günde 1 adet organik propolis ampulü, 200ml su veya meyve suyu ile sulandırılarak içilmesi uygundur. Kullanmadan önce çalkalayınız. Organik propolisin etkisini vücutta görmek için 20 gün boyunca düzenli kullanılması gerekmektedir.

 

Organik Bal Nedir ?

Organik bal, eskiden zaten saf olarak yapılan bal üretiminin aynı şekilde üretilmeye devam ettirilmesini sağlamak, günümüz kirlenen ve bozulan üretim şeklinden korumak amaçlanmıştır. Bir balın organik olabilmesi için dikkat edilmesi gerekilen noktalar yönetmelikte şöyle belirtilmiştir:

  • Üretim yapılan çevrenin doğal mera veya orman olması, ayrıca kovanların diğer üretim yapılan alanlardan ve karayolundan 5km kadar uzakta olması gerekir. Böylelikle arıların kimyasal ilaçlama yapılan, suni gübre kullanılan alanlardan ve karayolunu kullanan araçlardan etkilenmelerinin önüne geçilmeye çalışılır.
  • Üretilen balın nektarının doğal çiçeklerden gelmesi, arıların şeker ile beslenmemesi gerekir.
  • Kovan, üretim ekipmanlarının ve kaplarının doğal, boyasız ve hijyenik olması gerekir.
  • Peteklerin doğal ve organik balmumundan üretilmeleri gerekir.
  • Kovanların dışının sağlığı için kullanılan ilaçların doğal ve organik olması gerekir.
  • Tüketiciye sunulan balın organik olduğunun belirtilmesi, sertifikalandıran firmanın logo ve seri numaralarının etiketi üzerinde bulunması gerekir.

Bu şartlar ile sağlanmak istenen arının balı doğal olarak üretmesini sağlamak ve ürettiği balın doğasını bozmadan tüketicilere ulaşmasını sağlamaktır. Standart üretimde kovanlar özellikle meyve ve sebze bahçelerinin kenarlarına konur ki arı o bahçedeki çiçekleri kullanarak daha çok bal yapsın. Ancak o bahçede kullanılan ilaç, suni gübre vb. maddelerle kirlenmiş çiçeği kullanan arı bunu bala karıştırır ve balın saflığı bozulur. Yine organik olmayan üretimde şeker, glikoz, arı keki gibi maddeler kullanılarak arının daha fazla bal üretmesi sağlanmaya çalışılır. Ortaya çıkan ürün fazla, fiyatı uygun ancak değeri ise çok düşük olacaktır. Organik üretim ile tüm bu kriterler yerine getirilerek aslında size sadece saf balı sunmak amaçlanmıştır.

 

Miktarı: 300 ml  •  Menşei: Mersin  •  İçindekiler: Propolis Ekstraktı, Bal, Buğday Şurubu, Arı Sütü, Portakal Suyu Konsantresi, Ginseng Kökü Kuru Ekstresi, Açerola Kirazı Suyu Konsantresi


Arama etiketleri: eğriçayır şahbaz çaylı organik propolis ampul nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak doğal katkısız gerçek hakiki propolis

Bu ürünle ilgili yorum yapın