Kinoa Tohumu

Kinoa Tohumu

500gr
26,00 TL

 

Organik Kinoa Tohumu, tamamen doğal olarak üretilmiş ve DeControl tarafından sertifikalandırılmıştır. İçeriğinde sadece organik kinoa tohumu vardır. 3-4 bin yıl önce insanın tüketebilmesi için evcilleştirilen Kinoa besin değeri ve şifalı özellikleri açısından "bütün tahılların anası" diye isimlendirilmiştir. Aynı zamanda FAO tarafından süper gıda olarak kabul edilmiştir. 9 temel amino asidi içeriğinde barındıran tam bir protein kaynağıdır. Glutensizdir. Manganaz, magnezyum, lizin ve demir açısından zengindir.

 

Organik Ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDO'suz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

 

Miktarı: 500 gr  •  Menşei: Konya  •  Uyarı: Gluten içermez.


Arama etiketleri: rasayana organik kinoa tohumu nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak için organik gıda ürünleri

Bu ürünle ilgili yorum yapın
 
Benzer Ürünler