Kategoriler
  Filters
  Preferences
  Ara
  Marka: tardaş

  Karabuğday (Greçka)

  ₺12,00
  organik sertifikalı
  Üretici parti numarası: G694214
  Teslim tarihi: 24 saatte kargoda

   

  Greçka, kuzukulağıgiller ailesinden, greçka olarak da anılan mini mini bir bitkidir. Daha çok kurak ve serin iklimlerde yetişebilmektedir. Besin değerlerine açısından, B vitamini, magnezyum ve lif bulunmaktadır. Aynı zamanda sadece 100 gramında yaklaşık 13 gram protein, 10 gram lif, 450 miligram potasyum, 18 miligram kadar da kalsiyum bulunması nedeniyle oldukça faydalı bir üründür.

  Gluten içermediğinden çölyak hastaları ve glutensiz beslenenler için en iyi alternatiflerden ürünlerden biridir. Yapısı nedeniyle bir tahıldan çok kabuklu yemiş olarak anılır karabuğday. Organik koşullarda yetiştirilerek sunduğumuz karabuğdayı güvenle tüketebilirsiniz.

   

  Organik Ürün Nedir ?

  Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDO'suz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

   

  Miktarı: 500 gr  •  Menşei: Türkiye  •  Uyarı: Alerjen olarak gluten içermez.


  Arama etiketleri: tardaş organik kara buğday tane nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak için organik gıda ürünleri

  Ürün etiketleri
  Bu ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

  Elma Sirkesi

  ₺15,00
  organik sertifikalı

  Yulaf Kepeği

  ₺9,00
  organik sertifikalı

  Karabuğday Unu - R

  ₺15,00
  organik sertifikalı

  Temizlik Sirkesi

  ₺10,00
  doğal fermantasyon

  Kişniş Öğütülmüş

  ₺9,00
  organik sertifikalı