Gül Suyu 250ml

Gül Suyu 250ml

içilebilir saflık
30,00 TL

 

Gül görüntüsüyle, anlamıyla, hissettirdikleriyle bambaşka bir bitki olması yanında içeriği ve yağı ile de kişisel bakım sektörünün en önemli bitkilerindendir. Bu ürün Isparta pembe yağ güllerinden buharlı distilasyon yöntemi ile saf gül yağı üretilirken elde edilen saf gül suyudur.

 

Gül Suyu Nasıl Üretilir ?

Parfümlerin, hoş kokuların birçoğunda özellikle Isparta Gülü hammadde olarak kullanılır. Gül yağı elde etmek için güneş doğmadan bahçelerden özenle toplanmaya başlanan güller güneş tepe noktasına varmadan toplanması bitirilir, gölgede kurutulur. Yağ üretimini gerçekleştirmek üzere su buharlı distilasyon yöntemine tabi tutulur. Elde edilen sıvının üst kısmında gül yağı toplanırken alt kısmında ise gül suyu toplanır. Değerini anlamak için örneklendirmek gerekirse 1kg gül yağı elde etmek için yaklaşık 4000kg güle ihtiyaç vardır. Bu esnada 500kg kadar da gül suyu elde edilir.

 

Miktarı: 250 ml  •  Menşei: Isparta  •  Uyarı: Tatlılarda gıda maddesi olarak kullanılabilir.


Arama etiketleri: saf doğal içilebilir gül suyu nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak için yağ altı ısparta güllerinden

Bu ürünle ilgili yorum yapın
 
Benzer Ürünler