Glutensiz Ekmeklik Un Karışımı

Glutensiz Ekmeklik Un Karışımı

glutensiz
23,00 TL

 

Organik Glutensiz Ekmeklik Un Karışımı, tamamen kullanıma hazır etko tarafından denetlenerek sertifikalandırılmış organik un karışımıdır. İçeriğindeki karahindiba ekstresi, sindirim sistemini koruyan ve bağışıklık sistemini güçlendiren oldukça güçlü doğal bitkisel prebiyotiktir. Karabuğday ise %11 protein ve %2 yağ içerir. Unu tek başına ekmek yapımına uygun değildir. Gluten içermez. Çölyak hastaları ve gluten alerjisi olanlar için uygundur.

İçindekiler: Organik mısır unu, karabuğday unu, nohut unu, mercimek unu, bezelye unu, pirinç unu, amarant unu, mısır nişastası, siyah üzüm çekirdeği unu, nar çekirdeği unu, ısırgan tohumu unu, keten tohumu unu, bitkisel prebiyotikler, kabartıcılar (kalsiyum karbonat, sodyum prifosfat), deniz tuzu, doğal bitki sakızları (guar-ksantan)

 

Pişirme Önerisi:

  • Ekmek hamurunu yoğururken; nohut büyüklüğünde limon tuzu, su yerine ılık maden suyu ve süt kullanılabilir.
  • Bir çay bardağı yoğurt, 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı, bir yemek kaşığı şeker, 2 yumurta ekleyebilirsiniz.
  • Ayrıca kabartma tozu ve yaş maya da eklemelisiniz.
  • Ekmek hamurunuzu, yağlanmış derin bir kaba koyarak, üzerine bir yumurta sarısı ile bir yemek kaşığı zeytinyağı karışımını sürüp, sıcaklığı 50 dereceya ayarlanmış fırında 2 kat kabarana dek bekletildikten sonra, fırın sıcaklığını 160 dereceye getirerek ekmeğinizi pişiriniz.

 

Organik Ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDO'suz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

 

Miktarı: kg  •  Menşei: Türkiye  •  Uyarı: Glutensiz ürün tebliğine uygundur.


Arama etiketleri: organik bahçe glutensiz ekmeklik un karışımı ile hazır ekmek yapımı nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak için organik gıda ürünleri

Bu ürünle ilgili yorum yapın