Filtre Kahve - Etiyopya

Filtre Kahve - Etiyopya

250gr
59,00 TL

 

Etiyopya, kahvenin ana vatanı. Etiyopya organik kahvemizi hala geleneksel metotlarla yetiştiriyor, hasat ediyor, sizinle buluşturuyoruz. Bu paketteki dolgun gövdeli kahvemiz, Etiyopya’nın ünlü Sidamo Bölgesi’nin floral zenginliğine sahiptir. Mango, çarkıfelek gibi tropikal meyvelerin lezzeti ile dolgun çikolata tonlarını harmanlayan eşsiz bir birleşim oluşturur. Ağızda bıraktığı hafif tarçın içeren baharatımsı, sıcak çikolata, taze kırmızı meyve ve tarçın aromaları hoş his bu kahveyi tamamlar.

Etiyopya Organik kahvemizin sertlik derecesi:Orta

 

Simon Levelt Kahve

  • 1817 yılından beri kahve üreten ve dolayısı ile 2 asırlık tecrübe sahibi bir kahve üreticisidir.
  • Kahveyi özel anlaştığı çiftçilerden direk kendisi alır, bu anlaşma kahve ağaçlarının ilaçlanmaması, suni gübre kullanılmaması… vb. haricinde etrafında yetiştirdikleri diğer bitkilerin neler olması gerektiğini de kapsar ki bu kahve çekirdeklerinin etrafta yetişen diğer bitkilerin aromasını bünyesine katmasından dolayı önemlidir. Dolayısı ile mükemmel aroma için bu detaya dikkat edilir.
  • Fairtrade (adil ticaret) felsefesini kuran bu firma çiftçilerin kazancını da düşünerek alım fiyatlarını belirler. “Benim alım fiyatım budur” anlayışıyla hareket etmez.
  • Organik standartlara göre yetiştirilen kahve çekirdeklerini 2 asırlık tecrübesi ile kavurur, doğallığına zarar vermeden işler.
  • Tüm bu hassasiyet kahvelerinde özel bir tat olmasına neden olur.

 

Organik Ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDO'suz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

 

Miktarı: 250 gr  •  Menşei: Hollanda (ana madde menşei: Etiyopya)


Arama etiketleri: simon levelt organik etiyopya filtre kahve nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak organik sıcak içecek kahve

Bu ürünle ilgili yorum yapın