Çörekotu Yağı 100ml

organik sertifikalı
Marka: eğriçayır
Üretici parti numarası: A400042
Teslim tarihi: 24 saatte kargoda
₺35,00

 

Organik sertifikalı çörekotu tohumundan soğuk sıkma yöntemi ile elde edilen organik sertifikalı yağdır. Soğuk pres yöntemi ile elde edildiğinden acılık ve boğazı yakma oranı hafiftir. Organik Çörek Otu Yağı yapısında, omega altı ve omega dokuz yağ asitleri, çeşitli enzimler, elementler ve vitaminler gibi sağlık için faydalı yüzlerde bileşen bulunmaktadır.

Organik olduğu için içerisinde pestisit, herbisit ve ambar tozu gibi sağlığa zararlı kimyasal bulaşanlar yoktur. Soğuk sıkım (pres) yöntemi ile tamamen doğal olarak elde edilir. Kimyasal veya ısıl işleme tabi tutulmaz. Doğallığından hiçbir şey kaybettirilmez ve hiçbir katkı katılmaz.

KULLANIMI: Yetişkinler; tercihen kahvaltıdan yarım saat önce 1 tatlı kaşığı organik Çörekotu Yağı içebilir. Çocuklar 1 çay kaşığı organik çörekotu Yağı içebilir.

 

Organik Ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDOsuz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

 

Miktarı: 100 ml  •  Menşei: Mersin  •  Uyarı: Güneş ışığı almayacak şekilde oda sıcaklığında saklanmalıdır.


Arama etiketleri: naturelya organik soğuk sıkım çörekotu yağı nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak soğuk pres çörek otu yağı

Ürün etiketleri
Bu ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Çörekotu Tohumu

organik sertifikalı
₺9,00

Çam Balı 450gr

organik sertifikalı
₺40,00

Adaçayı

organik sertifikalı
₺9,00

Mayıs Papatyası (Tıbbi Papatya)

organik sertifikalı
₺13,00