Cevizli İncir Reçeli

organik sertifikalı
Marka: tardaş
Üretici parti numarası: G691602
Teslim tarihi: 24 saatte kargoda
₺28,00

 

Organik Reçelimiz; organik yetiştiricilik kuralları çerçevesinde herhangi bir kimyasal gübre ve zirai ilaç kullanmadan yetiştirilen meyveler ile sağlık için zararlı şeker ve glikoz yerine organik elmalardan elde edilmiş elma şırası ile üretilmiştir. İçindeki meyvelerin besin değerlerinin kaybolmaması için aşırı hassasiyet gösterilmiştir. Organik ürünlerden yapılan şekersiz reçellerimizde üretimden kaynaklanan ve ürünün doğasından gelen aroma maksimum düzeydedir.

 

Organik Ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDO'suz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

 

Miktarı: 200 gr  •  Menşei: Türkiye  •  İçindekiler: Organik ceviz, incir, elma suyu konsantresi, limon suyu konsantresi


Arama etiketleri: tardaş egenin organik incir reçeli şekersiz nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak gerçek doğal kahvaltılık şeker ilavesiz reçel

Ürün etiketleri