Kemik Ayakkabı Çekeceği

elde üretim, manda boynuzu
Marka: kemik
Üretici parti numarası: Y270001
Teslim tarihi: 24 saatte kargoda
₺45,00

 

Kemik Ayakkabı Çekeceği, tamamen el işçiliği ile manda boynuzundan üretilir. Hiçbir katkı maddesi içermediği gibi cila vb. maddeler de kullanılmaz.

Manda, inek, dağ keçisi, koç gibi hayvanların boynuzlarından üretilen bu ürün doğal olması yanında evinize katacağı farklılık ve zarafeti nedeniyle tercih edilir. Günümüz değişen alışkanlıklarında yerini doğal olmayan ama çok daha ucuz ve belki zaman zaman gösterişli de olabilen plastik ürünlere bıraktı. Bir köşede unutuldu, üreten ustalarımız azaldı.

 

Kemik Ayakkabı Çekeceğinin Özellikleri

  • Bu ürünlerin her bireri hayvanların boynuzlarının temizlenip kurutulup dinlendirildikten sonra elde şekillendirilmesi ile üretilmiştir. Her bireri el emeğidir, el sanatıdır.
  • Herhangi bir katkı maddesi, koruyucu, cila, vernik vb. kullanılmaz. Üzerlerindeki parlaklık boynuz çekecek şekline getirildikten sonra keçe ile parlatılması işlemidir.

 

Ölçüleri: ~380x50 mm  •  Menşei: Ahlat  •  Uyarı: Islandığında boynuzun yapısı gereği hafif koku yapabilir.


Arama etiketleri: elde üretim doğal kemik ayakkabı çekeceği nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak el yapım boynuz ayakkabı çekecek, kerata

Ürün etiketleri