Soya Sosu

Soya Sosu

250gr
18,00 TL

 

Soya sosu sağlık için gerçekten çok faydalı bir gıda ürünüdür, fakat kısmen tuzlu olduğu için, yemeklerde kullanımda tuz ayarını sosun tuzlu olduğunu göz önüne alarak yapmak gerekir. Tuzlu ve acı gıdalar damardaki kan akışkanlığını daha hızlı yapar ve damardaki pıhtılaşma olmasını engeller. Soya sosu, aynı zamanda kalbe çok iyi gelmektedir. Tuzlu bir gıda ürünü olmasına rağmen, kalp ritmleri ve kan akışkanlığının dengesini sağlamaktadır. Sadece vejetaryenler değil hepimizin vazgeçemeyeceği bir tat, artık organik (GDO’suz) olarak sofralarımızda. GDO’suz bir soya ürünü bulmanın dünyada neredeyse olanaksız hale geldiğini de dikkate alırsak.

 

Organik Ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDO'suz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

 

Miktarı: 250 gr  •  Menşei: Türkiye  •  İçindekiler: Organik soya sosu


Arama etiketleri: green apple organik soya sosu nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak gerçek doğal sirke ve sos

Bu ürünle ilgili yorum yapın