Soğuk Sıkım Zeytinyağı 750ml

Soğuk Sıkım Zeytinyağı 750ml

Organik, 750ml
37,00 TL

 

Organik Sızma Zeytinyağı, soğuk sıkım olarak üretilmiştir. Asitliği azami 0,8 düzeyindedir. Etkili bir antioksidan olan E vitamini başta olmak üzere D, A ve K vitaminlerini doğal olarak içeriğinde bulunduran Zeytinyağı hücrelere nüfuz ederek doku yenilenmesine ve stresin oluşturduğu hasarların giderilmesine katkıda bulunur. Sürülerek kullanılması halinde cildi ve saçları besler. Anne sütünden kesilen bebeklere yağsız inek sütüne birkaç damla zeytinyağı eklenerek verildiğinde bebeğin beslenmesinde anne sütüne yakın bir değer yakalanmış olur.

 

Zeytinyağını Farklı Kılan Nedir ?

  • Zeytin üretilirken zeytin ağaçları ilaçlanmamalı. Suni gübre kullanılmamalı. Verimi artırmak için ağaç ve meyveleri üzerinde oynanmamalı, kısacası İyi tarım ilkelerine uygun üretim yapılmalı.
  • Zeytinler toplanırken uygun zaman dilimlerinde toplanmalı, toplarken meyveler yaralanmamalı, toprağa temas ettirilmemeli, toplandıktan sonra zeytinlerin hava ile teması kesilmemeli ve toplama sonrası hemen sıkma işlemi uygulanmalı.
  • Sıkma işleminde soğuk sıkım (27-32°) yöntemi ile sıkma uygulanmalı. Sıcak sulu sıkımda daha fazla yağ elde edilmesine rağmen bu yöntem zeytinyağı içerisindeki yararlıları yok etmesi nedeniyle uygulanmamalı.
  • Zeytinyağı elde edildikten sonra yağın güneş, hava, nem ve sıcaklık ile irtibatı kesilmeli. Bekleme tankları gıdaya uygun olmalı.
  • Paketlemede plastik gibi doğal olmayan kaplar değil cam, tahta fıçı gibi kaplar kullanılmalı. Mümkünse güneş ışığını geçirmeyen yapıda olması sağlanmalı.

Bu zeyinyağı tüm bu noktalara dikkat edilerek üretilmiştir. Artı olarak bağımsız denetim kuruluşundan organik sertifikası alarak bu süreçlere uyduğunu aynı zamanda belgelendirmiştir. Güvenle ve zevkle kullanabilirsiniz.

 

Organik Ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDO'suz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

 

Miktarı: 750 ml  •  Menşei: İzmir  •  Uyarı: Güneş görmeyen serin bir yerde muhafaza edilmelidir.


Arama etiketleri: %100 saf ots organik naturel sızma zeytinyağı nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak soğuk sıkım düşük asit zeytinyağı

Bu ürünle ilgili yorum yapın