Organik Yeşil Zeytin Domat 310gr

Organik Yeşil Zeytin Domat 310gr

310gr
15,00 TL

 

Organik Yeşil Zeytin Domat, organik tarımın esasları ve uygulanmasına ilişkin yönetmeliğe uygun olarak üretilmiştir. Ürünün tam olarak içeriği: organik yeşil zeytin, su, tuz, limon tuzu. ORSER organik sertifikası bulunmakta ve 310gr'lık cam kavanoz ambalajında gönderimi yapılmaktadır.

 

Organik Ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDO'suz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

 

Miktarı: 310 gr  •  Menşei: Türkiye


Arama etiketleri: kroisos organik yeşil zeytin domat nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak cam kavanoz salamura yeşil zeytin.

Bu ürünle ilgili yorum yapın