Organik Harnup Pekmezi (Keçiboynuzu Pekmezi)

Organik Harnup Pekmezi (Keçiboynuzu Pekmezi)

550gr - 70brx
19,00 TL

 

Organik Harnup (Keçiboynuzu) Pekmezi, akışkan kıvamlıdır (70brx) Akdeniz Bölgesinde doğadan toplanmış organik keçiboynuzlarının geleneksel yöntemlerle işlenmesi sonucu üretilmiştir. Kavanozunda %100 harnup (keçiboynuzu) vardır, başka hiçbir katkı maddesi bulunmaz. İlaç değildir, doğal gıda olarak üretilmiştir. Serin ve kuru yerde muhafaza edilmelidir. Doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmaması gerekir.

 

Nasıl Kullanılır ?

  • Sabah aç karnına ve akşam yatmadan ilk 3 gün için ikişer çorba kaşığı, diğer günler birer çorba kaşığı olarak kullanılabilir.

 

Organik Ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDO'suz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

 

Miktarı: 550 gr  •  Menşei: Akdeniz  •  Uyarı: Kapağı açıldıktan sonra 1 hafta içinde tüketilmeli, ıslak kaşık kullanılmamalıdır.


Arama etiketleri: aşıkzade organik geleneksel harnup pekmezi nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak yabani keçiboynuzu meyvesi özütü

Bu ürünle ilgili yorum yapın