Bamba Bar - FY

Bamba Bar - FY

fındık, yaban mersini
3,00 TL

 

Organik Bamba Bar (Fındık, Yabanmersini), ControlUnion tarafından organik tarım ilkelerine uygun olarak üretildiği konusunda onaylanarak sertifikalandırılmıştır. Sağlıklı atıştırmalık, tamaen doğal içeriğe sahiptir.

 

Organik Ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDO'suz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

 

Miktarı: 30 gr  •  Menşei: Türkiye  •  İçindekiler: Organik yer fıstığı, fındık, kuru incir, keçiboynuzu pekmezi, kuru üzüm, kuru elma, yabanmersini, susam, tarçın, himalaya tuzu


Arama etiketleri: ots organik bamba bar fındık yaban mersini nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak gerçek doğal atıştırmalık kuru meyve kuruyemiş

Bu ürünle ilgili yorum yapın
 
Benzer Ürünler