Nisan Yağmurları Boşa Gitmesin!

Nisan Yağmurları Boşa Gitmesin!

 

Nisan Yağmurları Boşa Gitmesin!

Nisan yağmurları hep faydalıdır diye adlandırılmış bugüne kadar; gerek dini kaynaklarda ve gerekse eski Anadolu geleneklerinde. Araştırmalar da bu faydaları doğrular nitelikte. Doğanın bize sunduğu bir lütuf olarak da görebiliriz tabi. Hava kirliliğinin olduğu yerlerde yararından çok zararının olabileceği belirtilmişse de saf hali edinilebilirse vücudumuz için oldukça yararı olduğu da bir gerçek. Farklı farklı amaçlarla kullanılagelmiş bugüne kadar. Bazı hastalıkların doğal bir çözümü olarak görülmüş kimi kaynaklarda. Yılanın zehrini, arının balını, istiridyenin incisini hep nisan yağmuru ile yaptığı dillendirilmiş. Yağmurda dolaşmanın bile insana faydalı olduğu, saçları canlandırdığı, ciltteki emilim ile minerallerin vücuda kazandırıldığı belirtilmiş.

Dini kaynaklarda üzerine dualar okunarak tüketilmesi önerilmiş. Bazı araştırma raporlarında da yıl içerisinde yağmurun içinde minerali en fazla barındırdığı ay olarak belirlenmiş Nisan. Nereden tutarsanız tutun bu saf suyu bünyemize kazandırmamız gerekiyor. Doğa’yı ve doğal’ı seven bizler için bulunmaz bir deneyim ve farklı bir tat.

Unutmadan, Nisan yağmurları Rumi takvime göre toplanmalı. Yani Nisan 14’ü ile Mayıs 14’ü arası bunun için en uygun zaman dilimi. Kullanım önerisi olarak sabah akşam (mümkünse aç karnına) 7 gün kullanımı tavsiye edilmiş daha çok. Bu süreyi uzun tutmanın da bir zararı olmaz sanırız.

Kaçırmayın tam günlerindeyiz !