Biomelisa Fındık Kreması

Biomelisa Fındık Kreması

270gr
18,00 TL

 

Organik Sertifikalı Biomelisa Organik Fındık Kreması 270g. Tam olarak içeriği: Organik kahverengi şeker, fındık (%14), ayçiçek yağı, yağsız kakao tozu (%7,5), soya unu, kakao yağı (%3), soya lesitin, vanilya ve fındık. İçeriğindeki organik fındık ve organik kakao dayanılmaz bir lezzet oluşturuyor.

 

Organik Ürün Nedir ?

Bir ürünün organik olabilmesi için organik sertifikası olmak zorundadır. Bu sertifika ürünün üretimden tüketime kadar olan her aşamada doğallığına zarar verici işlemlerden korunduğu, bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve sertifikalandırıldığı anlamına gelir. Özetle;

  • Yetiştirilecekleri toprak işlek ana yollardan, sanayi bölgelerinden, kirlenmiş su kaynaklarından ve atıkların bırakıldığı alanlar gibi tarlaya zarar verecek yerlerden uzakta olması gerekir.
  • Üretim aşamasında GDO'suz saf tohum kullanılır, suni gübre kullanılmaz, kimyasal ilaçlama yapılmaz.
  • Eğer ürün saf halinde satılmayacak işlenecekse (örneğin buğdaydan un, undan ekmek yapımı) bu işlemlerde kullanılan ürünler de organik, doğal olmalıdır.
  • Ambalajlama esnasında içerisine koruyucu, kimyasal katkı maddeleri eklenemez ve ambalaj gıdanın doğallığını bozmayacak kıstaslarda olur.
  • Ve tüm bu adımlar bağımsız sertifika kurumları tarafından denetlenir ve organik tarım ölçütlerine uyması halinde sertifikalandırılır. Sertifikası olmayan ürüne organik denilemez, organik ibaresi ile satışı yapılamaz.

 

Miktarı: 270 gr  •  Menşei: Türkiye  •  Uyarı: Gluten, süt ürünü (laktoz), palm yağı içermez.


Arama etiketleri: biomelisa organik fındık kreması eğriçayır nerede satılır nereden satın alınır fiyatı ne kadar nerede bulunur satın almak gerçek doğal kahvaltılık fındık kreması ve ezmesi

Bu ürünle ilgili yorum yapın